cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What is the function of y= x+3
what is smallest to largest value. 32-3/5 , 64-2/3, 81-1/4, 49-1/2, 125-2/3
Why do you think if is helpful for your hand to have 27 bones?
Limit x approaches to infinity √x^2+x+1 -√x^2-x-1
You need to heat a solid to a temperature of 250 Celsius. What would be the most appropriate type of glassware to use?
PPLASE HELP ME???? How many years of English does the typical high school require for graduation? A. Two B. Three C. Four D. One
Which is not one of nicotine’s short-term effects? a) changes in the brain that can lead to addiction b) increased heart rate c) psychological dependence d) inc
HELP ME IN CHEMISTRY PLEASE
julia threw a baseball straight up into the air. according to the law of conservation pf energy, when isthe total potential energy of the ball greatest
Pepper Jackie filled up her 10-Gallon gas tank for $54.50. How much did the gas cost per gallon?